-
Hương vị Nước hoa
-
nước hoa nước hoa
-
Nước hoa Dầu thơm
-
Nước hoa nến
-
Nước hoa dầu gội
-
Nước hoa rửa cơ thể
-
Nước hoa chất tẩy rửa giặt
-
Nước hoa điều trị hương thơm
-
Các loại nước hoa pha trộn
-
Nước hoa xà phòng
-
Nước hoa làm tươi không khí
-
Hương vị đồ uống
-
Hương vị kẹo
-
Hương vị kem
-
Hương vị nướng
-
Chất mỡ kem đánh răng
Long Lasting Arabic Brand Perfume Essence Oil For Perfume Making
| Nguồn gốc | Quảng Đông |
|---|---|
| Hàng hiệu | ZHENIXIN |
| Chứng nhận | MSDS、HALAL、COA、IFRA、CNCA、CTS、ISO9001、ISO22000、26Allergens |
| Số mô hình | Lida |
| Số lượng đặt hàng tối thiểu | 1kg |
| Giá bán | negotiate directly |
| chi tiết đóng gói | 1kg/2kg/5kg/10kg/25kg/50kg/200kg |
| Thời gian giao hàng | 7-10 ngày làm việc |
| Điều khoản thanh toán | T/T, Công Đoàn Phương Tây, Paypal |
| Khả năng cung cấp | 20000 Kilôgam / Kilôgam mỗi tháng |
| Brand name | ZHENXIN | Hạn sử dụng | 1-3 năm |
|---|---|---|---|
| Màu sắc | Màu vàng nhạt | Chứng nhận | MSDS、HALAL、COA、IFRA、CNCA、CTS、ISO9001、ISO22000、26Allergens |
| Từ | Dầu cô đặc dạng lỏng | Thời gian giao hàng | 7 ngày |
| Kho | Nơi khô mát | độ tinh khiết | 100% nguyên chất |
| Làm nổi bật | Arabic perfume essence oil,long lasting fragrance oil,perfume making essential oil |
||
![]()
Our Advantages:
* More than 16 years manufacturing experience;
Product Specifiction:
| Product name | Long Lasting Arabic Brand Perfume Essence Oil For Perfume Making |
| Brand name | ZHENXIN |
| Form | Liquid concentrate oil |
| Type | Synthetic Flavour & Fragrance |
| Purity | 100% |
| Packing | 1kg/2kg / 5kg / 25kg / 50kg / 100kg / 200kg... |
| Shelf life | 1-3 Year |
| Add ratio | 10%-30% |
| Place of Origin | Guangdong, China |
![]()
Company Introduction:
![]()
Guangzhou Zhenxin Flavours&Fragrances Co.,Ltd. is established in 2010. It is a high technical company and located in Guangzhou Bonded Area of China.The company mainly produces about 6000 kind of flavours and 8000 kind of fragrances. Especially, We can produce more than 1200 kind of perfume fragrances.
Our company has a strong work team.They can help customers to copy the favorite products and develop new products according to customer demand. We provide market research, product development, application support, and after-sales service, holding ISO9001, ISO22000 and HALAL certifications. We supply COA, MSDS, IFRA and Allergen reports.
With an experienced and professional team, we have exported our products to many countries and regions all over the world. The scent of our perfume fragrance has a similarity of up to 99% with the aroma of the brand's perfume. We have over 9,000 customers worldwide, and 500 of them have requested us to replicate the fragrance. Our company is a well-known brand on Google and receives a high number of search hits.We welcome customers, business associations and friends from all parts of the world to contact us and seek cooperation for mutual benefits.
“Fragrances bring another layer to Life, they enhance every day’s experience”
![]()
Packing & Delivery:
Carton packing:
5kg per carton(1*5kg)size:20*18*35cm,0.013cbm
10kg per carton (1*10kg or 2*5kg ) size:40*18*35cm,0.025cbm
25kg per carton(1*25kg)size:34*33*48cm,0.054cbm
30kg per carton (6*5kg)size:45*40*35cm,0.063cbm
![]()
Feedback:
![]()
![]()

